موضوع بندی

 

چهارشنبه 6 شهریور‌ماه سال 1387
اصلا وبلاگ چیست ؟

بعضی از انتقادات و پیشنهادات انگار خواسته یا ناخواسته قصد هدایت قلم و افکار بلاگر به سمت و سوی مورد نظرشان دارند.زیاد وارد حاشیه نمی شوم.با ذکر لینک مربوط به نکات ماخوذه،یافته های خود را با شما به اشتراک میگذارم.

وبلاگ ، یک صفحه وب ( مشابه یک روزنامه شخصی ) و با قابلیت دستیابی عموم کاربران به آن است .

وبلاگ مشابه یک مجله و یا روزنامه online می باشد که مولف آن می تواند در ارتباط با موضوعات متفاوت در زمان دلخواه ، در آن اطلاعاتی را درج و منتشر نماید.

سبک و شیوه بلاگ ها عموما" شخصی ، غیررسمی و یا خودمانی است . با استفاده از ابزارهای رایگان موجود بر روی وب می توان به سادگی اقدام به ایجاد و نشر اطلاعات بر روی وبلاگ ، نمود.

 بلاگ ها شامل دفترچه خاطرات online بوده که منعکس کننده فعالیت ها و تجارب روزانه نویسنده می باشند.

از جمله اهداف وبلاگ نویسان می توان به تمایل آنان به منظور برقراری ارتباط با دیگران ، معرفی توانمندی ها و سرگرمی ، اشاره نمود (شاید هم ترکیبی از سه مورد)

وبلاگ ها دارای تاثیری مثبت در خصوص چرخش آزادنه اطلاعات در یک جامعه اطلاعاتی می باشند . خواننده و نویسنده یک وبلاگ اغلب به یک جامعه و یا سازمان یکسان تعلق نداشته و برای ارتباط بین آنان مرز خاصی وجود نخواهد داشت . بدین ترتیب ما شاهد تقابل افکار ، اندیشه ها در یک مقیاس گسترده و جهانی بوده که زمنیه یک جامعه اطلاعاتی را ایجاد می نماید . ایجاد چنین روابطی در دنیای خارج از وبلاگ امری مشکل و گاها" غیر ممکن است .

http://www.karapardaz.ir/default.aspx?tabid=98

بسیاری از وبلاگ ها شخصی هستند و افراد آنچه که در ذهنشان است را بیان می کنند.

http://www.blogsky.com/Weblog.bs

بلاگ در واقع یک دفتر خاطرات یا نوشته های شخصی، یک فضای همکاری، یک محیط سیاسی، بازار ارائه آخرین اخبار، مجموعه ای از لینکها، افکار خصوصی شما و نهایتا یادداشتهایی برای تمام دنیاست.

نمیتوان قانون و تعریف خاصی برای بلاگ تعریف کرد.

شاید بتوان در یک کلام گفت که وبلاگ همان وب سایت است که هر چه خواستید در آن مینویسید.

بلاگ بیشتر شبیه یک روزنوشت، دفترچه خاطرات و یا روزنامه کوچک است. صحبت در بلاگ میتواند درباره هر چیز باشد.

هرچند بلاگها فرم خاصی ندارند و آزاد مصرف میشوند اما اکثر بلاگها روی یک مبحث خاص تمرکز میکنند. مباحثی مانند کامپیوتر، بیماری، تئاتر .... بعضیها از بلاگ خود در حکم کاغذهای چرکنویس استفاده میکنند. بعضیها آنرا در حکم یک دفترچه یادآور مصرف میکنند. پس هر چه شما بخواهید میتواند برایتان در حکم بلاگ باشد.

http://journal.blogfa.com/post-1.aspx


 

 
آرشیو
طراح: نوید

عناوین آخرین یادداشت ها

هرمزگانیها: